Segment
Substrát
Druh
Typ
Špecializovaný predajca
náterových hmôt pre priemysel a stavebníctvo

Výrobný program spoločnosti Franchi&Kim obsahuje

kompletnú ponuku priemyselných farieb na báze alkydu, modifikovaného alkydu, uretánalkydu, epoxidu, polyuretánu, akrylu, chlorkaučuku, vinylu, zinksilikátu, zinku, silikónu a ich modifikácií. Neoddeliteľnou súčasťou výrobného programu sú tónovacie pasty. Všetko zastrešuje prepracovaná koloristika tzn. optimalizované receptúry a spoľahlivý softvér.Tento tónovací systém umožňuje namiešať širokú škálu odtieňo(RAL, NCS, STN, BS, TRUCK, CORPORATE,atď) a dosahovať vysokú presnosť výsledných namiešaných odtieňov.

Pre našich obchodných partnerov je dôležitá skutočnosť že celý tento systém umožňuje pružne reagovať na ich požiadavky ohľadom materiálu alebo odtieňa. Produkty spoločnosti Franchi&Kim sú známe vysokou kvalitou,dlhou životnosťou a výbornými aplikačnými vlastnosťami.

Spoločnosť Franchi&Kim ponúka poradenstvo v oblasti priemyselných farieb s využitím dlhoročných skúseností a prepracovaného know-how.Ďalej ponúka návrhy komplexných riešení náterových systémov alebo poradenstvo pri ich tvorbe.

Alkydové nátery
Nátery na týchto bázach sú najrozšírenejšie nátery používané bežnými spotrebiťeľmi. K ich nesporným výhodám patrí dobrá odolnosť voči poveternostným podmienkam, ďalej fakt, že sa jedná o jednozložkové nátery, dobré krycie vlastnosti, dobré penetračné vlastnosti, stálosť lesku a dobrá pretierateľnosť.

Epoxidové nátery
Tvoria najväčšiu skupinu náterov vytvrdzujúcich chemicky. Sú to dvojzložkové nátery pozostávajúce z bázy a tužidla. K nesporným výhodám patrí výborná chemická odolnosť, dobrá odolnosť voči niektorým chemikáliam (viď odolnostné listy), priľnavosť, veľmi nízka priepustnosť pár a vysoká mechanická odolnosť. Nedostatkom týchto náterov je kriedovatenie povrchu vplyvom UV žiarenia. Takéto nátery sú závislé od teploty počas aplikácie a vyžadujú kvalitnú predprípravu podkladu.

Polyuretanové nátery
Sú ďalšou skupinou dvojzložkových chemicky vytvrdzovaných náterov. Patria medzi najkvalitnejšie nátery a k nesporným výhodám patrí výborná odolnosť voči poveternostným podmienkam, výborná stálosť lesku, chemická odolnosť a dobrá odolnosť voči rozpúšťadlám. Vytvrdzujú aj pri nižších teplotách.

Silikátové nátery
Významnú skupinu náterov tvoria nátery vhodné pre použitie vo vysokých teplotách. Jedná sa o nátery na báze silikátovej živice obsahujúce rôzne pigmenty ľahkých kovov. Medzi najrozšírenejšie pigmenty používané pri vysokých teplotách radíme zinok a hliník. Možnosť ich využitia je až do 600°C.

Špeciálne nátery
Zvláštnou skupinou náterových hmôt sú nátery do najagresívnejších prostredí v chemickom priemysle a to sú nátery na báze vinylesteru a polyesteru. Používajú sa na povrchovú ochranu nádrží na rôzne chemikálie.